o mnie

o mnie

Urodziłam się we Wrocławiu, gdzie najpierw ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, na kierunku Jubilerstwo, a później Akademię Sztuk Pięknych w katedrze Szkła, na wydziale Ceramika i Szkło. W 2003 r. uzyskałam dyplom w pracowni projektowania szkła użytkowego i artystycznego, pod kierunkiem profesora Ludwika Kiczury i  profesora Kazimierza Pawlaka. Mojej pracy dyplomowej towarzyszył aneks z malarstwa zrealizowany w pracowni profesora Jana Kondratowicza.

Po ukończeniu studiów miałam krótki romans z witrażem. Wkrótce, jednak związałam się z renowacją mebli. Pasja ta zaczęła kiełkować we mnie już w czasie studiów i musiałam w końcu się jej poddać. Ostatnie kilka lat oddałam malarstwu, które zawsze było mi najbliższym medium. Malarstwo jest dla mnie ciągle drogą i poszukiwaniem, stanem wyciszenia, w którym lubię być. Jest moim środkiem wyrazu. Chociaż nie lubię się z nim rozstawać na dłużej, już mruga do mnie odstawiona na boczny tor rzeźba i kusi nowymi możliwościami wyrażania siebie… 

Wszelkie zajęcia, które mogły dać mi możliwość tworzenia pięknych przedmiotów, zawsze mnie pociągały. Wciąż tak jest. Nieustannie mam ochotę coś robić, tworzyć.

Co mnie inspiruje? Wszystko. Na pierwszy plan wysuwa się natura. To ona zawsze stanowiła dla mnie silny bodziec. Następujące po sobie pory roku mają odzwierciedlenie  w moich pracach, ale nie dosłownie. Czasami to kolor, czasami nastrój. 

Miasto -dynamiczne, zmieniające się, tętniące życiem jest moją nieustającą inspiracją. Lubię wyciągać z niego detale. Architektura, elementy industrialne pojawiają się w mojej twórczości najczęściej w sposób nieoczywisty. Są to wycinki, elementy, kształty. Lubię jak otaczający mnie świat przejawia się w moich pracach w sposób abstrakcyjny, pozostawia ślad pozwalając, aby to tkanka malarska grała pierwsze skrzypce. Dzięki temu zostawiam odbiorcy pole do imaginacji i własnej interpretacji.

Kobiety stanowią oddzielny wątek w mojej twórczości. To najbardziej realistyczne prace, dalekie od idealizmu. Niektórzy mówią, że w poszczególnych portretach odnajdują swoje emocje. O nie tu właśnie chodzi, a znajoma forma okazała się wdzięcznym sposobem na ich ukazanie.

Chciałabym, aby to miejsce stało się przestrzenią gdzie mogę dać świadectwo tego, jak wyrażam swoje spojrzenie na świat, a piękne przedmioty wchodzą ze sobą i z odbiorcą w dialog. Moim marzeniem jest, aby coraz więcej osób poszukiwało, pragnęło, doświadczało sztuki, a sztuka znajdowała swoje miejsce we wnętrzach, była blisko ludzi i towarzyszyła im.

Wystawy indywidualne:

2023 ”Mieszkańcy snów” Pałac Myśliwski w Antoninie.

Wystawy zbiorowe:

2022

Salon Wiosenny w galerii Operis.Artis Antonin, 2022 Międzynarodowy Przegląd Sztuki- Pałac Struga, 2022

IV Ogólnopolskie Biennale Malarstwa Olsztyn / Pejzaż Architektoniczny, 2022

I Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Krzysztofa Grzesiaka ,

2023

XI Międzynarodowy Przegląd Sztuki ALTERNATYWY 33. .

Nagrody:

2022

Grand Prix w konkursie Salonu Wiosennego Antonin,

III Nagroda w Ogólopolskim Biennale Malarstwa Olsztyn/Pejzaż Architektonczny